
Pierwsze Polsko-Europejskie Mistrzostwa WKO
Pierwsze Polsko-Europejskie Mistrzostwa WKO w Karate Kyokushin w Poznaniu zakończone sukcesem.
11 kwietnia 2026 roku w Poznaniu miało miejsce historyczne wydarzenie dla europejskiego karate Kyokushin — 1st WKO Polish-European Kyokushin Karate Championship w kategoriach juniorów, młodzieży, dorosłych i weteranów.
Turniej odbył się na najwyższym poziomie technicznym i sędziowskim.
Nad organizacją i przeprowadzeniem tych prestiżowych mistrzostw czuwali:
-Branch Chief Polski, Sensei Ihor Dotsenko (4. Dan, KSW Kennin Fubatsu)
- Sensei Dmytro Petrusiv (2. Dan, 13 Dojo),
Funkcję Głównego Sędziego pełnił Hanshi Serhii Wsiewołodow (8. Dan).
Turniej odbył się pod egidą Międzynarodowej Federacji Kyokushin (IKF) oraz pod patronatem World Kumite Organization (W.K.O.).
Na tatami hali sportowej Hala “AWF Poznań” zjechało 490 najlepszych zawodników reprezentujących 17 krajów świata, w tym Polskę, Ukrainę, Niemcy, Węgry, Belgię, Kazachstan, Litwę, Łotwę, Holandię i inne państwa. Na wszystkich medalistów czekały prestiżowe tytuły.






